Kaçamak me miell misri nga zonja Albana

Kaçamak me miell misri

Përbërësit:

  • 2 gota miell misri
  • 1 gotë kos
  • 100 gr djathë
  • 100 gr gjalpë
  • Ujë sa të marrë
  • Pak kripë

Përgatitja:

Në një tenxhere shtojmë gjalpë që të digjet pak dhe më pas shtojmë kosin. E përziejmë duke shtuar gradualisht miellin me pak kripë. Kur masa shkëputet nga fundi i tenxheres, pa u ngjitur e largojmë nga zjarri dhe shtojmë djathin e bardhë të thërrmuar.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Rindërtimi, Rama: Drejt përfundimit lagjja më e re në Krujë

Rindërtimi, Rama: Drejt përfundimit lagjja më e re në Krujë