Kadastra Vlorë nuk gjen qetësi, rotacion për dy zëvendësdrejtorët! Ikën Vjola Hima dhe Renato Banushi, gati zëvendësuesit e tyre

Kadastra e Vlorës

Kadastra e Vlorës vijon të mos gjejë qetësi, ku pas ndryshimit të vazhdueshëm të drejtuesve të saj, duket se rotacioni këtë herë ka ndodhur me zëvendësdrejtorët e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës.

Konkretisht  zëvendësohen dy zëvendësdrejtorët Vjola Hima dhe Renato Banushi dhe në vend të tyre pritet të emërohen Rinald Koburja dhe Jonela Dervishaj.

Kadastra Vlorë ka probleme të mbartura dhe janë të shumë qytetarët që ankohen dhe nuk gjejnë zgjidhje të çështjeve të tyre, qoftë për ndryshimin e shpeshtë të drejtuesve të saj, ashtu edhe për ecejaket dhe vonesat që bëhen me dokumentet dhe problemet e tyre.

Problemet ngelen të mbartura në shërbimin ndaj qytetarëve pavarësisht zotimeve të  drejtorit të ri, Andi Binaj për rritje të performancës dhe shërbimit.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje