Kakavijë/ 46-vjeçari tentoi t’i kalojë në kufi pa i deklaruar, policia i sekuestron rreth 20 mijë euro

Kakavijë/ 46-vjeçari tentoi t’i kalojë në kufi pa i deklaruar, policia i sekuestron rreth 20 mijë euro

Kakavijë - Policia Kufitare e Kakavijës ka zbuluar dhe sekuestruar 19 350 euro, të cilat një 46-vjeçar tentoi t’i nxirrte nga Shqipëria pa i deklaruar.

Sasia e parave të padeklaruara u zbulua në automjetin e drejtuar nga 46-vjeçari i identifikuar me inicialet Y.Sh., gjatë kontrollit në vijën e dytë.

Blutë njoftojnë se shuma e parave është sekuestruar, si dhe është vënë nën hetim 46-vjeçari, pasi akuzohet për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.

“Në bazë të analizës së riskut, në dalje të vendit, u kalua për kontroll në vijë të dytë, shtetasi Y. Sh., në çantën e të cilit u gjetën 19 350 euro që ai po tentonte t’i nxirrte nga vendi ynë, pa i deklaruar siç e përcakton ligji.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, u sekuestrua shuma e parave dhe u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Y. Sh., 46 vjeç, banues në Durrës. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”,- njofton policia.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arian: 02/12/2023 19:26

    Si thote ligji pse nuk sqarohet

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Ishin të parkuara, digjen dy furgonë në Elbasan

Ishin të parkuara, digjen dy furgonë në Elbasan