Kaliforni/ Aeroplani përplaset me kamionin, 2 persona humbën jetën të tjerë në gjendje të rëndë

Kaliforni/ Aeroplani përplaset me kamionin, 2 persona humbën jetën të tjerë në gjendje të rëndë

Dy persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën të hënën kur një aeroplan i vogël u përplas me një kamion në një lagje të qarkut San Diego.

Një aeroplan u rrëzua në qytetin Santee, rreth 20 milje në verilindje të qendrës së qytetit San Diego.

Zëvendës shefi i zjarrfikësve Justin Matsushita tha se dy persona vdiqën në vendngjarje dhe dy u shtruan në spital në gjendje të panjohur. Një nga ata që vdiq ishte një shofer i dorëzimit të i cili ishte shumë i njohur në zonë.

Dy shtëpi u dogjën dhe u shkatërruan së bashku me kamionin e shoferit. Dhjetë shtëpi të tjera u dëmtuan.

Avioni u rrëzua tre blloqe nga shkolla e mesme Santana. Shkolla ishte përkohësisht një "Kampus i Sigurt", por tha se të gjithë studentët ishin të padëmtuar

Aeroplani po fluturonte nga Yuma, Arizona, por kishte probleme kur u përpoq të ndalonte në Aeroportin Fusha Gillespie të San Diegos.

Dëshmitarët përshkruan një skenë të tmerrshme që tronditi periferinë e qetë të San Diegos.

Hetuesit thanë se avioni goditi kamionin, duke vrarë në vend shoferin. Flakët nga përplasja më pas u përhapën shpejt në shtëpitë aty pranë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Situata në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin

Situata në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin