Kaluan pushime luksoze të Maldive, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mashtruan agjencinë e udhëtimit, i mbeten 21 mijë euro borxh

Kaluan pushime luksoze të Maldive, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mashtruan agjencinë e udhëtimit, i mbeten 21 mijë euro borxh

Udhëtimi shumë i përfolur i Fjolla Morinës dhe Fisnik Sylës në Maldiveve është kryer me anë të mashtrimit.

Siç shkruan Klan Kosova ata kanë paguar kompanisë së udhëtimit AS Travel, me çek të falsifikuar. Fisnik Syla i dërgoi kompanisë transaksion bankar, i cili rezultoi i falsifikuar.

Më tej, thuhet se Syla i ka shkruar agjentit të kompanisë një mesazh duke iu betuar se do t’ua kthente borxhin.

Në total për këtë pushim kompania turistike pagoi 21 mijë euro, dhe paratë do të paguheshin me transaksion bankar. Por kur erdhi koha e pagesës, Fisnik Syla i dërgoi atij një transaksion bankar, i cili rezultoi i falsifikuar.

Edhe pse kanë kaluar 9 muaj që nga ky udhëtim, në të cilin Fjolla dhe Fisniku u martuan, ende nuk është paguar tarifa. Çifti udhëtuan në Maldive për të organizuar dasmën e tyre, ndërkohë që në atë periudhë Fjolla ishte në telashe me drejtësinë shqiptare.

1/2
M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Leshtori: 03/02/2022 11:27

  Po hyre prape ne Shqiperi, te pret burgu, ke 6 vjet per te bere, pastaj bej plazh pa breke ne burg, buce.

  Përgjigju
 • Hahaha: 02/02/2022 17:26

  Nuk gezohet burri i vjedhur

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

33 vjetori i themelimit të Partisë Demokratike, Basha mbledh mbështetësit në Pallatin e Kongreseve, do mbajë fjalim para tyre

33 vjetori i themelimit të Partisë Demokratike, Basha mbledh mbështetësit në Pallatin e Kongreseve, do mbajë fjalim para tyre