‘Kam vendosur zemrën para mendjes’, Bajrami tregon përse zgjodhi Shqipërinë: Frymëzimi im është Zidan

‘Kam vendosur zemrën para mendjes’, Bajrami tregon përse zgjodhi Shqipërinë: Frymëzimi im është Zidan

‘Zidan ka qenë frymëzimi im!’ Kështu është shprehur Nedim Bajrami, futbollisti i kombëtares që këtë sezon luan me Empolin në Seria A. Trekuartisti ka dhënë një intervistë për gazetën italiane ‘Gazzetta dello Sport’ ku tregon edhe përse zgjodhi kuqezinjtë përpara Zvicrës, vendi ku është formuar si futbollist.

“Pozicioni pas sulmuesve është roli im i preferuar, por kam luajtur edhe si sulmues i krahut të majtë në skemën 4-3-3. Zidani ka qenë ai që frymëzohesha. Përse zgjodha Shqipërinë? Kam arsyetuar me zemër, më kanë thirrur dhe nuk kam menduar dy herë,”- përfundoi Nedim Bajrami.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar: Atletët rusë dhe bjellorusë do jenë pjesë e 'Paris 2024'

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar: Atletët rusë dhe bjellorusë do jenë pjesë e 'Paris 2024'