'Kambana' gjermane, Skënderbeu 'mbush arkat' nga portieri Marco Alia

'Kambana' gjermane, Skënderbeu 'mbush arkat' nga portieri Marco Alia

Marco Alia

Verën e 2023 la Italinë dhe udhëtoi drejt Korçës për t'u veshur me fanellën bardhekuqe të Skënderbeut. Për Marco Alian, gardianin 24-vjeçar, nuk do ketë qenë i thjeshtë një vendim i tillë, kjo për faktin se djaloshi që ka luajtur me Shqipërinë U-21 kaloi më shumë se gjashtë vite me moshat e Lazios.

Tanimë, pas një sezoni në Superligë duket se kalimi i tij në Korçë ka qenë një zgjedhje e mirë, kjo për vetë faktin se në dyert e Skënderbeut janë duke "trokitur" disa klube për shërbimet e tij.

Skuadra nga Gjermania kanë shfaqur interes serioz, teksa nuk mungojnë as ato nga Italia. Bardhekuqtë kanë qenë hermetikë sa i takon emrave, por fakt është se "kambanat" janë duke rënë për portierin Alia.

37 ndeshje ka zhvilluar portieri mes shtyllave këtë sezon me Skënderbeun, teksa në 13 raste e ka mbajtur rrjetën të paprekur. Me vlerë 250 mijë euro në treg, vështirë se në Korçë do e lënë të largohet pa shifrën e duhur.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Në dashuri bëni kujdes që të mos mërziteni...çfarë thonë yjet për ju sot

Në dashuri bëni kujdes që të mos mërziteni...çfarë thonë yjet për ju sot