Kapen me mijëra ‘pilula droge xhihadiste’ në Rodos

Pilulat e droges

Pilulat e droges

Dy thasë të mbushur me pilula drogë u gjet në brigjet e Rodosit në Greqi. Policia gjeti thasët në një distancë 100 metra nga njëra-tjetra, ndërsa brenda mbanin 180 mijë pilula  “Captagon”, e njohur si ‘droga e xhihadistëve”.

Këto pilula kanë një përdorim të gjerë në Azinë Perëndimore dhe përdoret kryesisht nga grupet xhihadiste në Siri. Nuk dihet se si kanë mbërritur këto pilula në brigjet greke, por dyshimet e para janë që ato të jenë hedhur në det nga trafikantët.

Pilula e drogës “Captagon” është një zëvendësues i amfetaminë dhe metamfetaminës dhe largon përgjumjen e rrit energjinë.

Pilulat e droges

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës