Kapiteni Xhaka gati për të marrë 3 pikët e para të Europianit me kombëtaren e tij! Ja formacionet zyrtare të takimit Hungari-Zvicër

Kapiteni Xhaka gati për të marrë 3 pikët e para të Europianit me kombëtaren e tij! Ja formacionet zyrtare të takimit Hungari-Zvicër

Euro 2024

Hungaria do të përballet sot me Zvicrën në orën 15:00, takim i vlefshëm për Grupin B të Kampionatit Europian 2024

Gjermania mbrëmjen e kaluar arriti të triumfonte kundër Skocisë, duke marrë 3 pikët e para të këtij grupi, ndërsa të njëjtin synim kanë të dyja këto skuadra ditën e sotme.

Kapiteni i Zvicrës Granit Xhaka dhe Shaqiri i kanë premtuar tifozëve që do ta çojnë ekipin të paktën deri në gjysmëfinale, dhe rrugëtimi fillon pikërisht këtu, me takimin kundër Hungarisë.

FORMACIONET ZYRTARE:

HUNGARIA (3-4-2-1): Gulashi; Szlai, Orban, Lang; Kerkez, Shafer, Nagi, Fiola; Szoboszlaui, Sallai; Varga | Trajner: Marko Rosi

ZVICRA (3-4-2-1): Zomer; Shar, Akanzhi, Rodrigez; Vildmer, Xhaka, Frojler, Ndoje; Vargas, Ebisher; Duah | Trajner: Murat Jakin

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis

VIDEO/ Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis