Kapitullon Milan, Lacio kap finalen e Kupës së Italisë

Gjatë ndeshjes Milan- Lazio

Lacio ka mposhtur dhe eleminuar në mënyrë surprizë Milanin 0-1 në shtëpinë e këtyre të fundit, San Siro. Duket se pasiguria e infrastrukturës së stadiumit është transmetuar tek vetë lojtarët milanistë të cilët nuk kanë mundur të shfrytëzojnë barazimin e ndeshjes së parë.

Edhe këtë ndeshje gardiani shqiptar i portës laciale kyçi portën ndërsa golin e vetëm do e shënonte argjentinasi Joaquin Correa. Lacio bëhet kështu finalistja e parë, ndërkohë pret rezultatin e çiftit tjetër gjysëmfinalist Fiorentina- Atalanta e cila ndeshjen e parë dhuroi spektakël me rezultatin 3-3. 

Por lufta mes Milanit dhe Lacios nuk përfundon këtu. Në Serinë A lufta për vendin e 4 është e hapur, atë e mban momentalisht Milan me 56 pikë por Lacio i vendit të 8-të është vetëm 4 pikë mbrapa. 

a.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjyqtarët refuzojnë Gjykatën e Posaçme, asnjë kandidat për 6 vendet e lira, pritet lëvizja e KLGJ-së