KATAR 2022/ Përmbysja historike kundër Gjermanisë, thyhen rekorde shikueshmërie në televizionet japoneze

KATAR 2022/ Përmbysja historike kundër Gjermanisë, thyhen rekorde shikueshmërie në televizionet japoneze

Futbollistët e Japonisë duke festuar fitoren

Në Japoni ndeshja mes aziatikëve dhe Gjermanisë ka thyer rekorde shikueshmërie.

Sipas FIFA-s më shumë se 26 milionë japonezë e ndoqën ndeshjen në televizion gjatë kohës që luhej në Katar. Kjo do të thotë se 71.3% e njerëzve që po shikonin televizor në Japoni në atë momente sytë i kishin nga ndeshja. Për këtë arsye është bërë eventi më i ndjekur në Japoni nëpërmjet televizionit në 2022. 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Kujdes në rrugë! Policia ju vëzhgon: 28 mijë gjoba u vunë këtë javë, 34 shoferë u arrestuan

Kujdes në rrugë! Policia ju vëzhgon: 28 mijë gjoba u vunë këtë javë, 34 shoferë u arrestuan