Kategoria e Dytë/ Vora tripletë për kryesimin, fitojnë me goleadë Shënkolli dhe Sopoti

Kategoria e Dytë/ Vora tripletë për kryesimin, fitojnë me goleadë Shënkolli dhe Sopoti

Nga stadiumi i Vorës

Grupi A i Kategorisë së Dytë në futboll ka zhvilluar këtë të shtunë pesë ndeshjet e javës së 16-të. Në stadiumin e Vorës, vendasit nuk kanë falur Gramshin dhe kanë marrë tri pikë pas fitores 3-0. Djemtë e Mërgjyshit vijojnë të kryesojnë klasifikimin me 41 pikë, pesë më shumë se Veleçiku dhe janë me një këmbë në Kategorinë e Parë.

Fitore edhe për Veleçikun, që mundi 1-0 Valbonën. Naftëtari mori tri pikë në Kuçovë, me vendasit që fituan 2-0 me Ilirinë e Fushë-Krujës. Shënkolli bëri detyrën dhe fitoi thellë me goleadë 6-1 me Adën. Murlani humbi 0-4 me Sopotin.

Pas kësaj jave, Vora me 41 pikë kryeson këtë grup, ndjekur nga Veleçiku me 36 dhe Sopoti me 34. Mbyllin renditjen Gramshi me 8 pikë dhe Ada me dy pikë.

Kategoria e Dytë, grupi A - 15:00 e shtunë:

Vora 3-0 Gramshi

Veleçiku 1-0 Valbona

Naftëtari 2-0 Iliria

Shënkolli 6-1 Ada

Murlani 0-4 Sopoti

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Shërbimi i parë privat i udhëtimit me trena në një shekull

SHBA/ Shërbimi i parë privat i udhëtimit me trena në një shekull