Kategoria e Parë/ AF Elbasani fiton dhe ndjek Bylisin kryesues, Kastrioti befason Korabin në Fushë-Krujë (Renditja)

Kastrioti 1-0 Korabi

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri ka mbyllur këtë të diel javën e shtatë. Me fillim në 14:00 janë zhvilluar dy ndeshje. Në "Elbasan Arena", vendasit e AF Elbasanit fituan 2-0 kundër Burrelit, ndërsa në stadiumin "Redi Maloku" në Fushë-Krujë, Kastrioti mundi 1-0 Korabin.

Në stadiumin e Elbasanit, vendasit fituan 2-0 me Burrelin. Golat për skuadrën e Nevil Dedes u shënuan nga Bedri Greca në minutat 16-të dhe 58-të. Me këtë sukses, Elbasani është në ndjekje të Bylisit kryesues.

Në "Redi Maloku", Kastrioti fitoi 1-0 me Korabin, duke befasuar dibranët. Goli nga penalltia u shënua në minutën e 54 nga sulmuesi Joan Çela. Pas javës së shtatë, Bylis me 19 pikë mban vendin e parë, ndjekur nga AF Elbasani me 16 pikë. Në fund Lushnja, Burreli, Besa dhe Luzi.