Kategoria e Parë/ Befasohen Korabi dhe Apolonia, fitojnë Tërbuni me Lushnjën! Tri pikë për Orikun dhe Burrelin (Renditja)

Kategoria e Parë/ Befasohen Korabi dhe Apolonia, fitojnë Tërbuni me Lushnjën! Tri pikë për Orikun dhe Burrelin (Renditja)

Foto ilustruese

Kategoria e Parë zhvilloi sot pesë ndeshjet e para për javën e shtatë. Dhjetë gola u shënuan në pesë duelet, me befasitë që nuk munguan as këtë javë. Besa barzoi 0-0 me Luzin, duke qenë ndeshja e vetme që nuk prodhoi gola. Befasi edhe për Apoloninë dhe Korabin, që u mundën në transfertë nga Oriku dhe Tërbuni.

Në Lushnjë, lagunarët morën tri pikë shprese kundër Turbinës së vendit të fundit. Edlir Tetova debuton kështu me fitore në stolin e Lushnjës, falë dopietës së Pepës. Në Pukë, Tërbuni vendas mundi 2-1 Korabin, ndërsa Oriku e inauguroi fushën e re me fitoren 3-0 me Apoloninë. Burreli fitoi në shtëpi 2-0 me Tomorin.

Kategoria e Parë - Rezultatet, java 7:

Besa 0-0 Luzi

Lushnja 2-0 Turbina (Pepa 42’, 50’)

Tërbuni 2-1 Korabi (Hysa 22’, Xhebrahimi 29’ (p) / Beshiraj 9’)

Oriku 3-0 Apolonia (Tahiraga 42’ (p), Deda 58’, Chukwuma 66’)

Burreli 2-0 Tomori (Farruku 37’, Nascimento 80’)

Nesër:

Skënderbeu - Besëlidhja 16:00

Dinamo - Flamurtari 14:00

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

 Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël. Elmaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë!

Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël. Elmaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë!