Kategoria e Parë/ Bylis mund 'in-extremis' Apoloninë dhe marshon në Superligë, Flamurtari e bën dramë në Burrel! Fitojnë AF Elbasani dhe Vora (Renditja)

Kategoria e Parë/ Bylis mund 'in-extremis' Apoloninë dhe marshon në Superligë, Flamurtari e bën dramë në Burrel! Fitojnë AF Elbasani dhe Vora (Renditja)

Vora 1-0 Korabi

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri ka zhvilluar pesë nga gjashtë ndeshjet e raundit të nëntë. Pas rezultateve në fushë, Bylis duket se është skuadra për t'u mundur këtë sezon, me ballshiotët e Bellait që kanë fituar 0-1 në Fier kundër Apolonisë. Goli i Marin Abazaj në minutën e 90-të të ndeshjes i jep mallakastriotëve të drejtën të jenë të shkëputur në krye të renditjes.

Te tri pikët ka dalë edhe Besa. Kavajasit fituan 2-0 në derbi me Luzin falë golave të (Burgaj 45' (autogol)) dhe Mezanit në të 88 minutë. Burreli ishte surpriza e kësaj jave, me matjanët që mundën 1-0 Flamurtarin që pretendon ngjitjen në elitë.

Lushnja e Gugash Maganit fitoi 3-1 kundër Kastriotit, ndërsa Vora befasoi Korabin duke e mundur 1-0. Sot në 17:00 AF Elbasanit fitoi 4-0 me Tomorin.

Rezultatet:

Vora 1-0 Korabi (Raboshta 90+3′)

Lushnja 3-1 Kastrioti  (Tabaku 12′  Leru 20′, 90’+6′ /  Da Silva 80′)

Besa 2-0 Luzi (Burgaj 45′ (aut), Mezani 88‘)

Burreli 1-0 Flamurtari (Osikel 62′)

Apolonia 0-1 Bylis (Abazaj 90')

AF Elbasani 4-0 Tomori (Melo 13', 63', Abara 72' (out), Greca 76')

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Xxxxx: 30/10/2023 09:43

    Perpara mallakastra! I rrifni lalet e mutit zagaret...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten