Katër gola që në start, Liverpool mposht thellë West Ham

Katër gola që në start, Liverpool mposht thellë West Ham

Lojtarët e Liverpool

Liverpool e ka nisur mbarë kampionatin në Premier League, duke likuiduar në start 4-0 ekipin e West Ham. Një nisje perfekte e djemve të Jurgen Kloop, që shënojnë 3 gola dhe nuk pësojnë. Ishte Mohamed Salah ai që hapi siparin e golave, kur në minutën e 19-të nuk e pati të vështirë të shtynte topin në rrjetë me portën e boshatisur.

Në sekondat e fundit të pjesës së parë ishte Mane që dyfishon për të kuqtë, edhe ky me portën e boshatisur pas shërbimit perfekt të Milner. Në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 53-të, është përsëri Mane ai që shënon, duke çuar shifrat në 3-0.

Kësaj herë ai shërbehet nga Firmino, por duhet thënë se Mane ishte jashtë loje. Në fund të ndeshjes ka vend edhe për Sturridge, që vulos fitoren e thellë dhe të pastër 4-0. Liverpool merr kreun e renditjes falë golavarazhit, ndërsa Mane kreun e shënuesve më të mirë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët