Katër lojtarëve të Kukësit nuk u jepet viza, njoftohet UEFA: Të anulohet ndeshja 

Lojtarët e Kukësit

E paprecedentë, katër lojtarëve të Kukësit u refuzohet viza për të udhëtuar sot në mbrëmje me ekipin drejt Gjeorgjisë. Portierit kosovar Faton Maloku, shqiptarëve nga Maqedonia, Valon Et’hemi dhe Edis Maliqi, si dhe sulmuesit nga Mozambiku Arturo Rexhinaldo, nuk u është dhënë vizë.

Edhe pse i gjithë dokumentacioni ka qenë në rregull, ambasada e Gjeorgjisë ka refuzuar vizat për katër lojtarë. Klubi i Kukësit ka njoftuar menjëherë UEFA-n, duke kërkuar anulimin e ndeshjes. Në orët e ardhshme pritet që qeveria e futbollit të ndërhyjë, në të kundërt do të ketë sanksione ndaj klubit organizator, në rastin konkret Torpedo Kutaisi. 

Nuk është hera e parë që Kukësi has të tilla probleme, pasi edhe në transfertën e fundit për Ligën e Kampioneve ndaj Karabak, portieri Maloku mbeti në Shqipëri, me arsyetimin absurd të palës azerbajxhanas se ky shtet nuk e njeh Kosovën.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Petraqi: 07/08/2018 22:31

    Cte bejne te shkretet gjeorgjiane tu japin viza kosovareve apo tju hyje pa vize Putini

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme