KATMANDU – Një tërmet tjetër me magnitudë 6,7 ballë Rihter godet Nepalin

Një tërmet tjetër i fuqishëm me magnitudë 6,7 ballë të shkallës Rihter goditi sot Nepalin, pas një tërmeti shkatërrues që shkaktoi më shumë se 2 000 të vdekur në vendin himalian dhe tek fqinjët, njoftoi Instituti amerikan i Gjeofizikës (USGS).
"Tërmeti i fundit goditit një zonë të vendosur në veriperëndim të Katmandusë, jo shumë larg kufirit kinez, në një thellësi 10 kilometra", theksoi USGS.
"Ai u ndje deri në malin Everest, ku shkaktoi një ortek tjetër", sipas alpinistëve në vend./atsh/

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i dha Tiranës një mësim