Kavajë, goditi bashkëshorten me automjet në 2022, arrestohet 50-vjeçari i shpallur në kërkim (EMRI)

Kavajë, goditi bashkëshorten me automjet në 2022, arrestohet 50-vjeçari i shpallur në kërkim (EMRI)

Foto ilustruese

Një 50-vjeçar është vënë në pranga nga efektivët e Komisariatit të Kavajës. Rakip Meçaj, banues në Rrogozhinë ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Durrësit i kishte caktuar masën e sigurisë ‘Arrest në burg’ për disa vepra penale si vrasja e mbetur në tentativë, veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës si dhe dhuna në familje.

Në muajin korrik të vitit 2022, 50-vjeçari goditi me automjet bashkëshorten e tij, e cila kishte qenë me urdhër mbrojtjeje.

'Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Durrësit, me vendimin e datës 07.07.2022, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg”, për veprat penale "Vrasja”, mbetur në tentativë, "Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës" dhe "Dhuna në familje". Në muajin korrik të vitit 2022, ky shtetas ka tentuar të vrasë, duke e goditur me automjet, bashkëshorten e tij, e cila ka qenë me urdhër mbrojtjeje.', thuhet në njoftimin e policisë.      

Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Vrima plumbash mbi makinë, qëllohen tre futbollistët e Marseille në Francë

Vrima plumbash mbi makinë, qëllohen tre futbollistët e Marseille në Francë