‘Ke folur në telefon me njërin që ka vrarë', Lorenc Vangjeli i kujton Bardhit vrasjen e Pjerin Xhuvanit, deputeti i PD: Kush je ti që akuzon, po gënjen

‘Ke folur në telefon me njërin që ka vrarë', Lorenc Vangjeli i kujton Bardhit vrasjen e Pjerin Xhuvanit, deputeti i PD: Kush je ti që akuzon, po gënjen

Analisti Lorenc Vangjeli dhe deputeti Gazment Bardhi

Debati për vettingun e politikanëve të propozuar nga PD, ka sjellë një përplasje mes analistit Lorenc Vangjeli dhe sekretarit të Përgjithshëm të PD-së Gazment Bardhit, i cili tha se në zyrën e kryeministrit hyjnë trafikantë droge.

Vangjeli i kujtoi Bardhit vrasjen në Elbasanit të Pjerin Xhuvanit, pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit, duke i thënë se ai ka folur në telefon me vrasësin para dhe pas krimit. Bardhi nuk i ka pranuar akuzat dhe tha se ai po gënjen publikisht.

Vangjeli: Keni folur edhe ju me personin që bëri vrasjen në Elbasan, po kjo nuk iu bën ju… Nuk iu konsideroj ju fajtorë.

Bardhi: Nuk është e vërtetë.

Vangjeli: Keni folur në telefon, e keni pranuar publikisht

Bardhi: Nuk kam pasur asnjë kontakt me të

Vangjeli: Po ju dolët dhe thashë që ishte heroi.

Bardhi: Ti ngrite një akuzë të pavërtetë. Është gënjeshtër.

Vangjeli: Shefi politik ishte ti i atij grupi që ishte si grup kriminal në mes të qytetit

Bardhi: E kishte ngritur Taulant Balla që ti nuk ke guxim t’i përmendësh emrin.

Vangjeli: Unë nuk të thashë që je fajtor për të

Bardhi: Ti gënjeve publikisht. Kush je ti që më akuzon mua?

Vangjeli: Unë jam qytetar.

Kujtojmë se me 21 prill, në mes të qytetit u vra Pjerin Xhuvani, nga Arbër Paplekaj, i cili ishte pjesë e SMV-së, struktura për mbrojtjen e votës e krijuar nga PD. Paplekaj u vetëdorëzua pas krimit të rëndë, ndërkohë që vrasja ende është në hetim.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fatosi-kosove: 22/10/2021 19:14

  Diten kur ai krimineli i grupit spécial per ruajtjen e votes siq e quante bardhi dhe dy kryekriminelet kryetar te PD-s bardhi doli para médias dhe e quajti héro ate vrasesin, ka plot filmime per kete rast,tash behet sikur nuk di gje apo edhe deklaron se ai vrases komandohej nga balla !!! Kjo jo vetem eshte e ndyre edhe pse goja e tij pos ndyresise nuk nxjerr gje tjeter eshte edhe fakt per tu thirrur nga drejtesia qe quditrisht hesht.

  Përgjigju
 • Floro: 22/10/2021 14:40

  PD PARTI KRIMINELESH....CFARE PRET NGA KETA...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë