Kek i kripur me speca dhe proshutë nga zonja Albana

Kek i kripur me speca dhe proshutë

Përbërësit:

 • 2 gota miell
 • 1 gotë qumësht
 • 1 gotë vaj
 • 2 kokrra vezë
 • 100 gr proshutë
 • 100 gr djathë (sipas dëshirës)
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec jeshil
 • 1 tufë majdanoz
 • 1 lç kripë
 • 1 lç pluhur pjekës
 • 1 lç sodë

Përgatitja:

Rrahim vezët, shtojmë vajin, qumështin dhe miellin gradualisht. Shtojmë specat e prerë në kubikë, proshutën dhe të gjithë përbërësit e tjerë. I kalojmë në një tavë të lyer me vaj dhe e vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë për 40 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Bayern Munich mposht 1-0 Arsenalin dhe kalon në gjysmëfinale! Manchester City 1-1 Real Madrid, ndeshja e Champions shkon me shtesë (GOLAT)

DIREKT/ Bayern Munich mposht 1-0 Arsenalin dhe kalon në gjysmëfinale! Manchester City 1-1 Real Madrid, ndeshja e Champions shkon me shtesë (GOLAT)