Këngëtari i tretë tërhiqet nga Festivali i këngës 2023

Këngëtari i tretë tërhiqet nga Festivali i këngës 2023

Sardi Strugaj

Një tjetër këngëtar tërhiqet nga skena e Festivalit të RTSH-së

Sardri Strugaj tha se ishte tërhequr për një arsye personale por nuk pranoi të ndante detaje për momentin.

“Jam tërhequr për çështje personale në lidhje me Festivalin. Jam shumë i emocionuar tani dhe nuk do të doja të shprehesha gabim, por do ta sqaroj në vazhdim”, tha Sardi mbas performancës së tij në “spektaklin e kërcimit "DËTS",

Ky është këngëtari i tretë që tërhiqet nga festivali I këngës 2023 që mbahet në dhjetor dhe transmetohet në Radio Televizionin Shqiptar.

Më përpara Samanta Karavella dhe Kejsi Tola deklaruan tërheqjen e tyre por pa dhënë shpjegime duke I argumentuar thjesht si arsye personale.

Fituesi i këtij festivali prezanton Shqipërinë në Festivalin Europian.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Sati: 02/12/2023 11:35

    Nuk mbante mënd fjalët e këngës.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fotografoi Trumpin të gjakosur pas të shtënave, fotoreporteri: E dija që ishte moment historik, duhej dokumentuar

Fotografoi Trumpin të gjakosur pas të shtënave, fotoreporteri: E dija që ishte moment historik, duhej dokumentuar