‘Mars’ kënga e Elsa Lilës në ‘Festivalin e RTSH-së’ i dedikohet periudhës së burgut

‘Mars’ kënga e Elsa Lilës në ‘Festivalin e RTSH-së’ i dedikohet periudhës së burgut

Elsa Lila

Këngëtarja Elsa Lila merr pjesë në “Festivalin e Këngës në RTSH” me këngën “Mars”, e cila vërtetë është një këngë emocionuese që përfshin shpirtërisht dëgjuesin gjatë interpretimit.

Kjo këngë është një kompozim i vetë këngëtares të njohur për publikun shqiptar dhe është dirigjuar në orkestër nga mjeshtri italian Enrico Melozzi.

Kënga pasqyron sfidat dhe rrënimin shpirtëror që Elsa Lila ndjeu në periudhën ku u arrestua nga policia italiane, nën akuzën për trafikim droge.

Ndër rreshta, ajo ndan përvojën e saj personale, “Ishte një mars i gjatë, në një dhomë të ftohtë, me mure zhgarravitur”, duke evokuar kujtesën e asaj kohe kur ajo u arrestua nga autoritetet italiane.

Disa muaj më pas, Elsa Lila u shpall e pafajshme nga autoritetet italiane, por sidoqoftë kjo ngjarje tronditi jetën e saj.

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gje: 30/12/2023 03:17

  Tjeter nivel komplet kjo kenge. Eshte turp qe nje festival me Juri profesionale te mos e vleresoje. Elsa i beri nder festivalit qe erdhi dhe pruri kete kenge -- duhet te ishte fituesja, jo per cmime e honorare, por sepse eshte nje krijim i paster dhe i denje per muziken e lehte shqiptare. Po hajde e kujt i thua.... Rrofshin tallavate, mediokriteti dhe karagjozlliqet.

  Përgjigju
 • Xxx: 23/12/2023 07:45

  Po ku e kupton ky popull tallava kenget profesioniste

  Përgjigju
 • beni: 22/12/2023 20:21

  prandaj kishte vetem bertitje e gerritje

  Përgjigju
 • Hako: 22/12/2023 19:56

  U desh ky artikull qe te kuptojme nja 2 vargje te kenges.Kjo kenge , po ashtu si ajo e vitit te kaluar,jane krejt te pakuptueshme.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dhjetra kamionë në radhë në doganën e Kosovës, vështirësi në hyrjen e mallrave nga Shqipëria

Dhjetra kamionë në radhë në doganën e Kosovës, vështirësi në hyrjen e mallrave nga Shqipëria