Kërcënimi i Carlo Bollinos pas sulmit të Berishës, Sejdarasi: Kolegët mos bëhen palë me të keqen, të lënë karrigen dhe të protestojnë

Gazetari Bardhi Sejdarasi

TIRANE-Gazetari Bardhi Sejdarasi ka reaguar pas kërcënimit të Carlo Bollinos nga një simpatizant i Sali Berishës dhe Lulzim Bashës mbrëmjen e djeshme. Gazetari i ekonomisë shprehet se më shumë se kërcënimi, e shqetëson fakti i mungesës së reagimit të moderatorit dhe gazetarëve në studion e 'Opinion'. Për Sejdarasin, moderatorët e emisioneve duhet që përballë këtyre situatave, ku politikanët si rasti i Sali Berishës sulmojnë dhe shpifin për kolegët e tyre, t'u tregojnë derën e prokurorisë dhe të gjykatës dhe jo të emisionit.

"Nuk eshte aq problem ky kercenim banal prej injoranti militant! Mua me shqeteson prania ne studio e moderatorit dhe gazetareve, kolege te tu dhe te mite, qe nuk reagojne ashper kur fyhet nje koleg i tyre, madje nje punedhenes i tyre i dikurshem, duke mos e lene ende te flase autorin e fyerjes permanente ndaj teje! Ne keto raste koleget e lene ne mes emisionin dhe cohen nga karrigia, duke protestuar per profesionin dhe ne emer te tij! Nuk mund te behesh pale me te keqen dhe fyerjen!

Kaq vite qe ndodh kjo gje! Jo vetem ne rastin tuaj! Une uroj te ndaloje kjo lloj “lufte” ne media! Jo vetem te “Opinion”! Edhe te “Open”, kam pare qe analisti i ftuar fyhet si biznes apo si investitor!?? Dhe askush nga moderatoret nuk thote “Ndal”! Duke i treguar nje tjeter dere: jo te emisionit por te prokurorise dhe gjykates! Per fat te keq te ndodh ty kjo gje, me njerez qe iu ke dhene rrogen per shume vite! Imagjino me te tjeret!" mbylli postimin Sejdarasi.

Gjatë kohës që Sali Berisha ishte i ftuar dhe sulmoi me shpifjet e zakonshme gazetarin Carlo Bollino, një simpatizant dixhital i ish-kryeministrit dhe Lulzim Bashës kërcënoi gazetarin me një mesazh vdekjeje. ''Plumi ke ne horre shume shpejt. Mafioz di merda'' shkruajti Arjan Fatime Pupa, lindur në Sukth dhe banues në Itali, në provincën e Novarës.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • FANTOMASI QEROS: 25/05/2020 13:28

  Po çfar të presësh nga një gazetar shëmtyr si blendi fundërrin fantomasi fejziu. Apo ka më turp e më skandal se qeni qen peka ky jashqitje gazrtar. Apo fatos lubonja i biri i lubonjës antar byros politike e kur krimineli i vrau të atin komonist ky klysh qeni u bo demokrat i kslibrit wc. Apo andi bushati po ashtu klysh komonisti i nipi i hysni kapos e buri i prostitutës avokates së popullit balanca. Apo artur wc zhei apo mark gagaç mut mark kaka tmer tmer tmer e imagjino kto lloi medje shajn e ofendoj gënjejn pa pik turpi. E kto jash qitje me në krye kryekriminelin malok qenin bastard salhe sulmojn një njeri të drejt si Karlo Bolino. Pra wc jan ngritur e kan qelbur Shqiprin kundërmojn era mut.

  Përgjigju
 • Tirona: 24/05/2020 21:32

  Do te ishte ne nderin e Fejziut, qe ne emisionin e ardhshem te jete balle per ball me Carlo Bollinon

  Përgjigju
 • Jorgo: 23/05/2020 11:03

  Duhen hequr me refenderum te peste te politikes aktuale ne Shqiperi qe vendi te marre fryme lehtesisht

  Përgjigju
 • Sigu: 23/05/2020 09:45

  Zoti Bolino rruga lgjore eshte rruga me drejte .Krimi ka force atje ku drejtesia nuk vepron . Per shpifjet gjithe po i denon kurse ne Shqiperi ngrihen gazetaret dhe IJQ qe pse te denohet shpifja.Ky paradoks ka bazen ne politik berjen e politikes se opozites me ne krye njeriun digjital

  Përgjigju
 • Erik: 23/05/2020 09:08

  Gazetaret bejne si te forte me Ramen se e dine qe s'u vjen asnje e keqe nga pushteti dhe militantet e PS-se, por dhjesin gjak nga Berisha dhe aq me teper nga trupa e militanteve qe ai ushqen me kerma ne 30 vjet politike.

  Përgjigju
 • Eew: 22/05/2020 23:47

  Zoti Sejdarasi mendim shum I mire! Po ku kane bythe shum gazetare qete protestojne kundra Berishes,po ai me bandat qe ka I sakaton se ai gjith jeten me sakatime ka drejtuar,shihni fotot qe ka publikuar sot zoti Braçe shihni foton si e kane bo bandat e ketij krimineli.zoti Sejdarasi a ka shanc te dalin ne proteste qe ti kerkon si .Peka.Shkullaku Fevziu,Zheji,Lubonja Çani,Mark mut Marku,Gjekmarkaj,Lehsi,Bejtja,Bushati ,Fahri spiuni,e shum byth lepirsashte ketij monstre.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i Regis Tunajt/ Vrasësit me pagesë dalin para togave të zeza, blindohet gjykata e Elbasanit (VIDEO)