Bollino: Militanti i Berishës më kërcënon me vdekje 3 minuta pas shpifjeve të ish-kreut të PD-së në Tv Klan

Një simpatizant dixhital i Sali Berishës dhe Lulzim Bashës më nisi mbrëmë një mesazh vdekjeje. ''Plumi ke ne horre shume shpejt. Mafioz di merda'' më shkruajti në messenger-in personal një farë A. F. P., lindur në Sukth dhe banues në Itali. Mesazhi “elegant” më erdhi në 21:41, tamam tre minuta pasi Sali Berisha më sulmonte me shpifjet e tij të zakonshme gjatë emisionit “Opinion” ne Tv Klan të drejtuar nga Blendi Fevziu, kur me ka etiketuar si ''Karlo Malavita''. Lidhja është tepër e dukshme: Berisha më sulmon publikisht duke më mbuluar me shpifje (pa u shqetësuar dhe u ndërprerë fare nga drejtuesi i emisionit, i cili as guxon t’I tërheqë vëmendjen për respekt ndaj një gazetari), dhe një militant i tij më kërcënon me vdekje.

Sot paraqita kallëzim penal në policinë e Tiranës dhe në Prokurori për “kanosje për shkak të detyrës”. Tani ai do të përgjigjet përballë gjykatësve për kërcënimin e tij dhe do të jenë ata që do të gjykojnë nëse të kërcënosh me vdekje një gazetar është vepër penale apo jo. Shoh profilin e tij në Facebook ku publikon foto të familjes, i lumtur pranë fëmijëve të tij dhe gruas së tij dhe duket e pabesueshme se si një baba i qeshur të mund të transformohet në një killer dixhital vetëm për t’i pëlqyer Sali Berishës. Profili i tij në Facebook është imazhi i kësaj kontradikte që është kontradikta e mijëra urryesve të tjerë dixhitalë: Foto të familjes ngjitur me share të mesazheve kërcënuese të Berishës dhe Lulzim Bashës, foto të fëmijëve të tyre që presin tortën e ditëlindjes ngjitur me postime që quajnë “kriminel” Edi Ramën ose lavdërojnë dhunën ndaj gazetarëve kritikë me opozitën. Por problem nuk është A.F.P, të cilin nuk e njoh dhe nuk kam asgjë personale.

Mesazhi kërcënues kundër gazetarit Carlo Bollino

Problemi është kjo opozitë që vazhdon të mbjellë urrejtje kundër çdo mendimi ndryshe, e që gënjen pa pushim duke i dhuruar pëlqim dhe besueshmëri atyre që qeverisin. Problemi është Sali Berisha që urren gazetarët e lirë dhe koncepton lirinë e shtypit vetëm për shërbëtorët e tij të vegjël. Problem janë edhe gazetarët që pretendojnë të vërtetën nga të tjerët por ndajnë dhe tolerojnë gënjeshtrat e këtij plaku të inatosur me botën mbarë. Ndoshta ndodh për servilizëm ndaj një ish qeveritari që ka mbushur me miliona besnikët e tij, ose sepse gazetarët edhe sot e kanë frikë, moderatorët televizivë e kënaqin dhe ai flet, flet e flet pa respektuar të vërtetën, duke shpërndarë shpifje e duke shkelur çdo formë respekti për të tjerët. Tani kemi provën se fjalët e tij kanë aftësinë të ndezin edhe dorën e një killeri, për momentin vetëm dixhital.

Kërcënime me vdekje për një gazetar ndodhin kudo, por në demokracitë e vërteta politika dhe forcat e shëndetshme të vendit distancohen dhe dënojnë këtë lloj kërcënimi. Në pritje që drejtësia të bëjë punë e saj, presim që Sali Berisha të kritikojë militantin e tij duke i kujtuar vlerat e jetës, ndryshe, me heshtjen e tij do të bëhet bashkëpunëtor.

 

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento

Komente

 • asl: 25/05/2020 06:42

  Ate qe duhet te bente drejtesia shume e shume vite po e ben nje gazetar,denoncon nje nga mijra kercenimet e kryemafjozit Sali Berisha.Shpresojme tek drejtesia e re.

  Përgjigju
 • Ervin: 25/05/2020 01:33

  Duan te te trembin karlo.. se je goxha i zoti cdo gje e thua me argument dhe ata qe te vijne perballe ne studio sta dalin dot..

  Përgjigju
 • Kalsiander: 23/05/2020 11:20

  Carlo më vjen shum keq që je akoma në gojën e këtij plaku që nuk bën asgjë tjetër dhe vetëm shpif dhe nxit urrejtje. Ky viktima që të paska kërcënuar nga idiotizmi i tij është thjesht viktima e rradhes që fatkeqsisht PDja prodhon me një krye kryeidiotin. Rrrespekte Carlo për punën e palodhëshme.

  Përgjigju
 • Dangellia: 23/05/2020 10:03

  Kam shkruar ketu nuk shof botim pse !?!?!?

  Përgjigju
 • Cobani: 23/05/2020 09:13

  O njeru i mire bollino mos e vrit mendjen fare ne ket e mes bureci ose i pa buri esht ai qenje e vdekur esht kthyer ne zombi ti vazhdo ashtu sic di flm bollino vetem tespekt meriton vella

  Përgjigju
 • Babloku: 23/05/2020 09:03

  O arijan o copa barbonit, po ti as klasen e 8 se ke maru o barbon, shif fatimen se po ta shke*dhe naj italion o barbon, po cte duhet ty o barbon ti me lop e gamor ke qene gjthe jetes, e ka fajin Karlo qe nuk te ben nji denunce, se oshte Italian, qe keshtu te kthejne te lopa e gomari ne katundin sukth se aty oshte vendi jot, mos harro fatimen.

  Përgjigju
  • taljoni: 23/05/2020 11:47

   o babloku e ka denoncuar dhe tani ai ko*ja analfabeti burri i fatimes sa te shkoje denoncimi te autoritetet italjane qe te veprojne me arrestimin dhe shoqerimin e tij ne gazermen e karabinierve do e kuptoje sa injorant eshte dhe fatimen per ca kohe do ja punojne te tjeret se denohesh deri ne 6 vjet per kercenim te personit. por ai nuk merzitet se do mbaje foton e sales e te lulit ne burg e do bej me dy gishta kur te kapi sapunin atje brenda dhe ma mer mendja qe do mesoje shqip e italisht mir fare se copat e injorantit si puna e ketij do lajne brekt e burgut e dyshete e halet

 • Erik: 23/05/2020 07:32

  Kur lider shpirteror i partise eshte nje nekrofil, ndjekesit e tij do jene zombi qe ushqehen me gjak.

  Përgjigju
 • Iris: 23/05/2020 03:29

  Z.Bollino,mos u shqetesoni se qeni qe leh nuk kafshon ,por kujdes nga fanatiket e heshtur,ju kujtohen bombat qe u dergoi CNN e disa kanaleve te tjera amerikane e R.de Niros etj ai idioti fanatik I GOP e Trumpit.

  Përgjigju
 • Bora: 23/05/2020 03:19

  Je I admiruari jone edhe ketu në Ameriken e Veriut Carlo. Te ndjekim me dashuri sepse thua Te vertetat six jane. Respekte

  Përgjigju
 • Bobi: 23/05/2020 01:33

  Arjani copa injorantit qe tere diten e ke tu pi birra moreti te Sala Giochi "Baby Luna" ne lagjen Sant Agabio te Novares. Mos kij fare merak Carlo se eshte ordiner dhe pa trimeri.

  Përgjigju
 • Shaban: 22/05/2020 23:06

  e paske kollaj o mik njofto ne itali se carabinieret i mesojne italishten dhe cdo te thote kercenim.

  Përgjigju
 • Rahman Gashi: 22/05/2020 22:52

  Mos e vri mendjen o Carlo se kurvat e saliut sbejn dot.gje

  Përgjigju
 • leka lulezim: 22/05/2020 22:21

  carlo mos ki frik do te hane m....

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 22/05/2020 21:41

  Karlo,nuk eshte guxim eshte deshperimi rritur prej hajduteve [email protected] bastarde stalinista. Te te hane m... këllirat politikane te korruptuar. Duhet te vrasin nje popull te tere qe te gezojne pasurine e grabitur.....

  Përgjigju
 • A...Zh: 22/05/2020 21:37

  Solidaritet me cdo gazetar, po gazetar ama! Padyshim me KAMPIONIN Bollino!

  Përgjigju
 • Sali kërma: 22/05/2020 21:34

  Ky Arjan Fatime Pupa o zoti Carlo do te haje mutin. Nga tipa te tille jane si puna e atij qenit te rrugeve, lehin por nuk kafshojne, Sali Mut Berisha eshte turpi I shqiperise , do te kujtohet brez pas brezi sa ti shuhet fara si njeriu me I urryer I te gjitha koherave. Sa per Fevziun dihet qe eshte këlyshi pd-se. Mos u dorezo ti demaskosh keta bastarde qe hajrin mos e befshin, I vrafte I madhi zot per te keqijat qe I kane bere shqipetareve.

  Përgjigju
 • Well done: 22/05/2020 20:34

  Çoe në gjykatë Karlo se vetëm kështu marrin vesh kta shpellar që të bëhet shembull

  Përgjigju
 • Loku: 22/05/2020 20:26

  Nuk na u nda ky bajga Berishe

  Përgjigju
  • Loku: 22/05/2020 21:00

   Fiks, plak i lig benë sikur i dhemb populli Shqiptar.

 • Populli: 22/05/2020 19:44

  Zoti Bolino jam totalisht me ty! per kyt kriminel & bandit me bandat mete rrezikeshme qe ka shqiperia qe quhet SALIH KRIMINEL BERISHA.por para sete ta denencoshe ne prokurori qe akoma mbahet nga ky kriminel te boshe denoncim ne shtetin tat ame qe ta arrestonin at bandit ne Itali per santazhe ndaj nje qytetari te nderuar siç je ti Karlo.

  Përgjigju
 • Tito: 22/05/2020 19:43

  Mjafton nje denoncim ne Itali. Kot merreni me ne. Di qe nje mesazh i tille denohet me burg nga 6 deri ne 3 vite te pakten.

  Përgjigju
 • O tej: 22/05/2020 19:43

  Plumbin e meriton Berisha jo ti o njeri i mire Carlo

  Përgjigju
 • Hinglateri: 22/05/2020 19:39

  Carlo! Je i nderuar respektuat.Kerrnat e sorrollopit Berish ushqim per hiena jane

  Përgjigju
 • Zef: 22/05/2020 19:27

  I nderuar Carlo. Me vjen shume keq qe do emigrante qe kane mbetur mbrapa dhe keqinformohen nga ulerimat e lidereve ma te urryer veprojne keshtu. Jam i bindur se ne Itali bashkeatdhetari yne nuk do te kete hasur te njejten urrejtje qe ju shpreh padrejtesisht juve. Jeni gazetar i drejte dhe mbi te gjitha nuk keni ofenduar asnjehere gjithmone qe ju kam ndjekur. Flisni me fakte dhe me respekt per te verteten. Duhet te jeni te sigurte se shumica e njerezve jane me ju.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

A mund të kurohet pedofilia? Psikologia: ‘Kastrimi kimik dhe terapia me antidepresant ndihmon në mos aktivizimin e dëshirës seksuale’