Kërcënon Medvedevi: Urdhër arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Putin mund të sjellë një shpërthim rakete

Kërcënon Medvedevi: Urdhër arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Putin mund të sjellë një shpërthim rakete

1679301945_ILHK4XH5DNPE7HE7M6YOQFOK6E.jpg

Urdhër arresti i Gjykatës Penale Ndërkombëtare për Presidentin e Rusisë, Putin ka zëmëruar Moskën. Zëvendës Presidenti Medvevdev, e cilësoi si provokim nga Perëndimi ndërsa kërcënoi se do i hidhnin raketë.

"Është plotësisht e mundur të imagjinohet përdorimi i synuar i një Onyx hipersonik nga Deti i Veriut nga një anije ruse drejt ndërtesës së gjykatës në Hagë. Ata vendosën të gjykojnë një president të një fuqie bërthamore që nuk merr pjesë në ICC në të njëjtat arsye si Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera”, shkroi Medvedev në një postim në aplikacionin e mesazheve Telegram.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Xi Jinping përfundon pas 4 orësh bisedimet me Putin në Moskë! Presidenti rus: Ne e shikojmë me interes propozimin e Pekinit për zgjidhjen e krizës


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Fred Belerët e Serbisë

Fred Belerët e Serbisë