Kërkohej nga autoritetet amerikane për trafik droge, Gjykata lë në burg indianin Nitin Mishra

Kërkohej nga autoritetet amerikane për trafik droge, Gjykata lë në burg indianin Nitin Mishra

Nitin Mishra

Gjykata e Tiranës la në burg indianin Nitin Mishra deri sa të ekstradohet drejt SHBA. Mishra u arrestua një ditë më parë në Rinas nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me DEA-n amerikane. Ndaj tij SHBA kishte lëshuar dy urdhër arreste ndërkombëtare nga dy gjykata të ndryshme për trafik narkotikësh. DEA ra në gjurmët e tij përmes infiltrimit të një agjenti, i cili la takim në Tiranë me të.

31-vjeçari indian u arrestua me qëllim ekstradimin drejt SHBA-së, për veprën penale të trafikimit të lëndëve narkotike, e kryer në formën e grupit kriminal.

Arrestimi i tij u realizua nga një njësi e Përbashkët Hetimore, e përbërë nga Zyra Rajonale e Sigurisë/ Zyra e Hetimeve Kriminale jashtë SHBA-së (RSO, OCI), në ambasadën e SHBA-së në Tiranë dhe Njësia Speciale Policore shqiptare, e njohur si “Mburoja e Përbashkët”, në bashkëpunim dhe koordinim me Agjencinë Ligjzbatuese Amerikane DEA.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit