Kërkohet bileta e mbetur për në Superligë, agjenda e Erzeni - Korabi

Kërkohet bileta e mbetur për në Superligë, agjenda e Erzeni - Korabi

Erzeni - Korabi

Erzeni dhe Korabi do luajnë në finalen e Superligës ose thënë ndryshe në play-off që i jep të drejtën një skuadre për të luajtur në elitën e vendit sezonin e ri. Më 3 qershor në orën 17:00 në "Niko Dovana" në Durrës, të dyja skuadrat do kërkojnë të "rrëmbejnë" biletën e vetme të mbetur për në Superligë.

Erzeni vjen si vendi i tetë i elitës këtë sezon që sapo u mbyll, ndërsa Korabi si fituese në play-off e Kategorisë së Parë. Dje, në "Arenën e Demave" dibranët fituan 1-2 me Flamurtarin, duke marrë të drejtën për në finale.

Kujtojmë se edhe sezonin e shkuar Korabi ishte në këtë fazë, duke u mundur 2-0 nga Egnatia. Duket se forma e mirë e këtij sezoni ka bërë që djemtë e Kumbarçes të pretendojnë për një vend në Superligë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit