Kësti i tretë/ Emrat, ja 1514 trashëgimtarët që u mungojnë dokumentat për të marrë lekët

Foto ilustruese

Publikohet lista e dytë me trashgimtarët të cilët kanë gati këstin e tretë, por kanë mangësi në dosje. Janë 1514 ish të përndjekur që futen te kategoria e tasrhgimtarëve dhe që duhet të rifreskojnë dosjet. Sipas Ministrisë së Financave kanë mangësi në dokumentacion, prandaj kësti i 3-të nuk mund të lëvrohet.

Pjesë e dokumentave që mungojnë janë: Fotokopje e kartës së identitetit, numri aktiv i llogarisë bankare, certifikata e vdekjes, certifikata e trungut familjarë, dëshmi trashgimie, si dhe prokura. Këto dokumenta duhet të dorëzohen deri më datën 9 shkurt 2019.

(Kliko këtu )Lista e plotë me 1514 trashgimtarët që kanë mangësi në dosje për këstin e tretë

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Pamjet e frikshme, zjarret si në 'ferr' në Turqi, shkon në 4 numri i viktimave! Ndërhyn Rusia, gati për ndihmë edhe Greqia dhe Azerbajxhani