Këtë javë prezantimi zyrtar te Napoli, ish-mbrojtësi i Partizanit kushtoi 14 mln euro

Amir Rrahmani brenda kësaj jave pritet të zyrtarizohet te Napoli. Ish-mbrojtësi i Partizanit që këtë verë kaloi te Verona ka lënë mbresa të mira në ekipin e ri dhe për këtë arsye napoletanët e shohin si përforcimin e duhur në prapavijë.

Sipas Gazetta Dello Sport mbrojtësi këtë javë do të kryejë vizitat mjekësore dhe do të zyrtarizohet si futbollist i Napolit, por do të qëndrojë deri në verë te Verona. E njëjta formulë edhe për mesfushorin Amrabat, i cili gjithashtu ka akord me Napolin.

Për dy futbollistët Napoli do të pagujë në total 30 mln euro, ndërsa Rrahmani është vlerësuar 14.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ambasada italiane falënderon Metën për pritjen: Covid një sfidë botërore për t'u fituar bashkë