Kiev: Bombardohen ndërtesa dhe një shkollë në Severodonetsk

Kiev: Bombardohen ndërtesa dhe një shkollë në Severodonetsk

“Një shkollë dhe dy ndërtesa u bombardua nga rusët në Severodonetsk në mëngjes në Lugansk”. Këtë e ka bërë të ditur kreu i administratës ushtarake rajonale të Luganskut, Serhi Gaidai, në Telegram.

“Dy ndërtesa banimi në lagjen e re të qytetit, si dhe një godinë e një shkolle të mesme, ishin objekt i një zjarri të madh nga ushtria ruse”, shpjegon Gaidai.


Lajmi kryesor:

Kolona ushtarake ruse prej 12 km drejt Kharkiv! SHBA: Urdhri për të vrarë civilë, nga Putin! Kuleba: Gjermania e Franca s’lejuan anëtarësimin e Ukrainës në NATO në 2008, sot vuajmë pasojat


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

'Blindohet' Napoli, autoritetet frikë nga huliganët! Luhet sot Itali - Angli

'Blindohet' Napoli, autoritetet frikë nga huliganët! Luhet sot Itali - Angli