Kiev/ Zbulohen 35 varre masive në Donetsk, zhvarrosen 120 trupa

Kiev/ Zbulohen 35 varre masive në Donetsk, zhvarrosen 120 trupa

1665603171_Capture130.jpg

Mbi 120 trupa u zhvarrosën pasi u zbuluan 35 varre masive në vendbanimet e çliruara të rajonit të Donjeckut. Kjo është raportuar nga departamenti i policisë së rajonit Donetsk.

"Policia gjeti 35 vende varrimi në vendbanimet e çliruara. Tre prej tyre janë të mëdha. Një është në Sviatohirsk , ku u varrosën 7 persona (6 gra dhe 1 burrë). Të tjerët janë në varrezat e Lyman . Në këto varre masive janë shumë ukrainas”, tha policia e Donetskut në një deklaratë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Miratohet me 143 vota rezoluta e propozuar nga Shqipëria dhe SHBA-ja në Këshillin e Sigurimit të OKB-së! Nesër samiti Putin-Erdogan


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

U pikas nga autoritetet britanike si mbikqyrësi i fermave të kanabisit, arrestohet shqiptari! Manovra epike për t'i shpëtuar policisë

U pikas nga autoritetet britanike si mbikqyrësi i fermave të kanabisit, arrestohet shqiptari! Manovra epike për t'i shpëtuar policisë