Kishin në shënjestër bankat dhe pikat e lojërave të fatit! Arrestohet 42-vjeçari shqiptar, autor i 11 vjedhjeve në Athinë! Bashkëpunonte me një bullgar

Kishin në shënjestër bankat dhe pikat e lojërave të fatit! Arrestohet 42-vjeçari shqiptar, autor i 11 vjedhjeve në Athinë! Bashkëpunonte me një bullgar

Foto ilustruese

GREQI- Një 42-vejçar shqiptar dhe një 22-vjeçar bullgar janë arrestuar si autorë të grabitjeve të disa bankave dhe pikave të lojërave të fatit në Athinë, ndërsa hetimet për përcaktimin e veprimeve të tyre po vijojnë nga Agjencia e Sigurisë.

Sipas policisë greke, 42-vjeçari shqiptar është identifikuar si autori i 11 grabitjeve. Duke u fshehur tiparet e tij me kapele, maskë dhe duke përdorur armë ai grabiti punonjësit dhe klientët.

Ndërsa në të paktën një grabitje banke është evidentuar pjesëmarrja e 22-vjeçarit bullgar dhe po hetohet edhe përfshirja e tij në grabitje të tjera. Me përfundimin e hetimeve priten njoftime zyrtare për rastin nga Policia.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë