Klubet plot me rini! Rakacolli për Report Tv: Nga gushti 2021, mbyllëm 265 lokale

Zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha për Report Tv se nga gushti 2021 deri më tani janë pezulluar 265 lokale për mosrespektim të masave anti-Covid, në mbi 16 mijë inspektime të kryera. Ajo bën apel për ndërgjegjësim të qytetarëve dhe denoncim të rasteve.

“Nga gushti 2021, 16.600 inspektimi, mbi 1700 masa adminsitrativ, 265 edhe për pezullim të aktivitetit, tha Rakacolli


Lajmi kryesor:

Rekord infektimesh që prej nisjes së pandemisë, por masat anti-COVID nuk ndryshojnë! Komiteti i Ekspertëve: Janë në përputhje me situatën! 38% e popullsisë e vaksinuar me 2 doza (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Pasi shpalljes Non Grata, Milorad Dodik lë gafën e rradhës, refuzoi të bënte foto me përfaqësitë e SHBA-ve (VIDEO)