Klubi i hoqi fotot dhe dollapin, Zaniolo i shkruan Romës: Po shtri dorën e pajtimit, mos harroni Tiranën

Klubi i hoqi fotot dhe dollapin, Zaniolo i shkruan Romës: Po shtri dorën e pajtimit, mos harroni Tiranën

Nicolo Zaniolo

Nicolo Zaniolo ka kaluar një muaj të turbullt, teksa kërkoi largimin nga Roma dhe në fund të merkatos së dimrit nuk ia doli të arrijë objektivin. Tanimë sulmuesi 23-vjeçar ka shtrirë dorën e pajtimit me klubin, teksa kërkon që të ketë sërish një shans për t'u stërvitur dhe treguar në fushë dashurinë për skuadrën dhe tifozët. Ditët e fundit klubi i Romës i ka larguar dollapin dhe fotot nga dhoma e zhveshjes.

Në një letër të hapur për klubin dhe tifozët, të shkruar për ANSA, Zaniolo tregon se po shtrin dorën e bashkëpunimit.

“Shumë gjëra janë thënë dhe shkruar për mua në javët e fundit dhe shumë nuk janë të vërteta”, nis letrën e hapur dërguar ANSA-s, me të cilën Nicolò Zaniolo i 'shtrin' dorën Romës pas situatës së tensionuar.

Më pas sulmuesi tregon se këtë muaj është ndjerë i kërcënuar për veten dhe familjen, me fansat e Romës që e tepruan duke i shkuar edhe në banesë.

"Unë mbërrita në Romë si i huaj dhe Roma dhe romanistët më pritën si një njeri të tyrin. Më dhanë besim, kurajo dhe përzemërsi në momentet e tmerrshme dhe të errëta të dëmtimeve. Në Tiranë (finalja e Conference League), me atë gol ndjeva se ia ktheva mbrapsht gjithçka që kisha marrë, duke ndihmuar për t'i dhënë gëzim të paharrueshëm të gjithë tifozëve të Romës", vijon letra e Zaniolos.

“Në moshën 23-vjeçare kam përjetuar eksperienca që shumë kolegë të mi nuk i përjetojnë në një karrierë të tërë: rënie, ngritje, rrëzim sërish, ngritje sërish, fitore. Muajt ​​e fundit kam kaluar një periudhë delikate, në të cilën ishte e vështirë të kuptoja se cila do të ishte e ardhmja ime profesionale. Megjithatë, unë kam punuar gjithmonë shumë në fushë dhe në stërvitje me profesionalizmin maksimal", tregon sulmuesi.

Më pas vjen episodi i kërcënimeve nga tifozët.

"Për herë të parë ditët e fundit pata frikë, për veten time dhe për familjen time dhe unë u ndjeva i braktisur. Nuk më kishte ndodhur kurrë më parë dhe u frikësova shumë. E ardhmja është në duart tona, unë  po shtri dorën në dispozicion të plotë të familjes Romë", mbyllet letra e Zaniolos.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kryesia e PD, konfirmohen kandidatët për 15 bashki të tjera! S'ka emra për Vaun e Dejës dhe Kurbinin

Kryesia e PD, konfirmohen kandidatët për 15 bashki të tjera! S'ka emra për Vaun e Dejës dhe Kurbinin