Klubi i Premier League kërkon Kristjan Asllanin

Klubi i Premier League kërkon Kristjan Asllanin

Kristjan Asllani

Kristjan Asllani është dëshirë e Aston Villas në Premier League. Mesfushori i Kombëtares pëlqehet shumë nga Unai Emery dhe ekipi nga Birminghami pritet të "trokasë" te zikaltërit.

Aston Villa ka pasur një sezon mbresëlënës dhe ka arritur të kualifikohet në Champions League sezonin e ardhshëm. Villa tani pritet të përmirësojnë ndjeshëm skuadrën gjatë afatit kalimtar të verës dhe tashmë kanë filluar të planifikojnë lëvizje.

Sipas një raportimi nga 'Inter Live', ata po kërkojnë elemente te kampionët e Serie A dhe janë të interesuar për Denzel Dumfries dhe Kristjan Asllanin.

Asllani - Ndërkohë në radarin e tyre është edhe Asllani. Mesfushori nuk ka qenë titullar i rregullt për Simone Inzaghin te Inter dhe ai mund të konsiderojë një largim nga klubi, nëse paraqitet një ofertë e përshtatshme.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Protesta te Bashkia, Belind Këlliçi kërcënon drejtorët e policisë: Jeta është e gjatë, do ta paguani

Protesta te Bashkia, Belind Këlliçi kërcënon drejtorët e policisë: Jeta është e gjatë, do ta paguani