Koalicioni opozitar, Basha firmos me Konservatorët dhe Liberalët e Djathtë

1556026447_1556026340basha.jpg

Partia Konservatore është e nënta që firmos marrëveshjen me Partinë Demokratike për krijimin e koalicionit opozitar. Gjithashtu PD ka firmosur marreveshjen për krijimin e koalicionit opozitar edhe me Partinë Mendimi i Djathtë Liberal duke e dërguar në total 10 numrin e partive në koalicion. 


Lajmi kryesor:

PD-LSI me 8 aleatë në koalicion për të mos shkuar në zgjedhje. Basha: Nuk do të ketë më opozitë false (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

UEFA kërcënon t’i heqë finalen Londrës: Hiq karantinën për VIP-at, ose do e zhvendosim në Hungari