Koleksioni i fotove/ Shqipëria komuniste në sytë e të huajve

Koleksioni i fotove/ Shqipëria komuniste në sytë e të huajve

Foto e realizuar në regjimin komunist në Shqipëri

Teksa kanë kaluar rreth 28 vjet nga rrëzimi i sistemit totalitar, gjithnjë e më tepër publikohen imazhe të rralla nga Shqipëria e asaj kohe. Koleksionistët kanë grumbulluar mjaft shkrepje të bërë nga turistë të huaj apo nga ata pak fotografë që kishte. Më poshtë do të mund të gjeni disa prej pamjeve të sjella nga diktatura që gjunjëzoi shqiptarët për 45 vjet. Hidhini një sy, ishte koha kur dashuria njerëzore bashkëjetonte me varfërinë ekstreme. (TemA)

Ora 14:33
FOTOT/ Publikohet koleksioni i rrallë nga Shqipëria komuniste: Kur dashuria njerëzore bashkjetonte me varfërinë ekstreme
 • Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

   Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?  ×

  Lajmi i fundit

  Opozita shqiptare dhe Rusia në një zë kundër Ramës: Shkeli rregullat duke mbrojtur Zelenskyn nga agresori

  Opozita shqiptare dhe Rusia në një zë kundër Ramës: Shkeli rregullat duke mbrojtur Zelenskyn nga agresori