Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë

Momente nga kontestimi i tifozave

Shqipëria nuk ia doli që të merrte në fitore në ‘Air Albania’ në përballjen me Islandën, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve. Rezultati solli mjaft zhgënjim për tifozët, të cilët kërkuan largimin e trajnerin dhe ju kërkuan llogari lojtarëve të kombëtares.

Ndërkohë deputeti socialist Erion Braçe, thotë se në pjesën e dështimit djemtë janë të fundit në analizën e fajit. Sipas Braçe fajtorët me të mëdhenj janë në tribunë, duke ju referuar kreut të FSHF-së.

‘Dështim! Por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët e mëdhenjë janë në tribunë! Ekipi kombëtar, ekipet kombëtare, janë një rrëmuje e madhe klienteliste, kli-en-te-li-ste! Mandi i fubit mos e fshi më kokën; kjo është kryevepra jote!’- shkruan Braçe.

Islanda barazoi në minutën e 97, duke zhvlerësuar golin e realizuar nga Emir Lenjani në pjesën e parë. Mikael Anderson ka arritur të depërtojë topin në rrjetë, duke i shuar shpresat kuqezinjve për marrjen e 3 pikëve. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • labi: 28/09/2022 07:45

    NUK KA DYSHIM MAFIA E FUTBOLLIT ESHTE E THELLE ,ESHTE E LIDHUR ME KRYE MAFIONERIN ARMANDO DUKA .AI SI I DJATHTE NUK MUND TE TE PEZULLOHET AS T'JU NENSHTROHET LIGJEVE GJYKATAT ,PROKURORET JA NE TE KRYE KRIMINELIT SALI RAM BERISHA ASNJE NUK I HETON POR U MBYLL KRIMET MJERE SHQIPERIA .VLORA ,ELBASANI ,KAVAJA QE I KANE DHENE TONIN FUTBOLLIT SHQIPTAR NEPERMJET ARBITRAVE ,QE REZULTATIN E VENDOS AI,U ZHDUKEN NGA FUTBOLLI.LACI DHE KRUAJA 2 SKUADRA NA ERDHI DHE ERZENI I TIJ .FAMILJA DUKA PACAVURE KOMBI

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve