'Thesarët e botës' në Channel 4 në Angli jehonë mrekullive të Shqipërisë dhe Adriatikut

'Thesarët e botës' në Channel 4 në Angli jehonë mrekullive të Shqipërisë dhe Adriatikut

Ambasada britanike në Tiranë, me anë të një postimi në Facebook, ka njoftuar se seria e re e “Thesareve të Botës” e Bettany Hughes rikthehet në Channel 4, në Mbretërinë e Bashkuar, me episodin e parë mbi mrekullitë e Shqipërisë dhe Adriatikut, të shtunën më 6 prill.

“Lajm i mrekullueshëm! Seria e re e “Thesareve të Botës” e Bettany Hughes rikthehet në Channel 4, në Mbretërinë e Bashkuar, me episodin e parë mbi mrekullitë e Shqipërisë dhe Adriatikut, të shtunën më 6 prill.

Kjo është e vlefshme për Mbretërinë e Bashkuar dhe për të gjithë ata që dëshirojnë ta ndjekin sipas kërkesës, të shtunave, në orën 19:00 BTS (+1 me orën tonë). Seria sjell plot histori të reja dhe risi të arkeologjisë nga Shqipëria, Estonia, Gjeorgjia, Bullgaria, Azerbajxhani dhe Mesdheu Lindor. Do të transmetohet në Shqipëri???????? përmes kanalit ‘Viasat History’ më 10 Maj, shkruan ambasada”.

Xh.K/B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, trafik ndarësja futet mes për mes makinës! Drejtuesja në gjendje të rëndë

Aksident i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, trafik ndarësja futet mes për mes makinës! Drejtuesja në gjendje të rëndë