VIDEO/ Kombëtarja rikthehet në stërvitje, Sylvinho merr lajme të mira nga infermieria

Dortmund - Kombëtarja shqiptare e futbollit i është rikthyer trajnimeve të plota në "Kaiserau", kampin bazë ku po përgatit duelet e Euro 2024. Të mërkurën në orën 15:00 kuqezinjtë i pret dueli kundër Kroacisë në Grupin B, sfidë kjo e parë dhe historike mes dy skuadrave.

Duket se humbja 2-1 kundër Italisë në ndeshjen e parë në "Iduna Park" është lënë pas dhe në kampin kuqezi u duk një atmosferë më pozitive se dje. Kujtojmë se të diel trajneri Sylvinho zhvilloi një stërvitje të lehtë duke ndarë ekipin në dy pjesë, në ata që luajtën dhe ata që nuk luajtën përballë të kaltërve.

Këtë të hënë braziliani i stolit ka marrë një lajm pozitiv sa i takon Jasir Asanit, me mëngjarashin që është bashkuar me grupin në trajnim dhe duket se ka lënë pas shqetësimin muskulor që e shqetësonte që prej ndeshjes me Italinë.

 

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë