Komisioni i Ekonomisë pa PD, Braçe: Pereceptimi për Prokurimin Publik, proces korruptiv

Komisioni i Ekonomisë pa PD, Braçe: Pereceptimi për Prokurimin Publik, proces korruptiv

Erjon Braçe në Komisionin e Ekonomisë

Është zhvilluar Komisioni i Ekonomisë për Prokurimin Publik, raportin e vitit 2017. Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe. Ai e ka cilësuar pereceptimin për prokurimin publik si një proces korruptiv. Në komision është parë mungesa e PD ndërsa LSI ka qënë pjesëmarrëse.

Pereceptimi për Prokurimin Publik shihet si një proces korruptiv. Në këtë komision duhet të flitet për çështje të mëdhaja.  Duhet të vini këtu dhe të flisni për një rast të qartë, për një kontatë reale. Se janë bërë shumë që nga koncensioni i skanimit e duke përfunduar tek I fundit. Janë shqetësime që ngrihen edhe ne parlament. Mua më intereson shërbimi dhe interesi publik

Erjon Braçe, deputet i PS, kryetar i Komisionit të Ekonomisë

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Caktimi i datës për zgjedhjet vendore, Begaj pret në Presidencë Ballën dhe Idrizin

Caktimi i datës për zgjedhjet vendore, Begaj pret në Presidencë Ballën dhe Idrizin