Komisioni për Metën/ Braimllari-Manjës: Dosja 184 nuk do hetohet nga shoqja jote

Endrit Braimllari

Ish-deputeti i LSI Endrit Braimllari ka reaguar lidhur me komisionin hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, i cili zhvillon sot mbledhjen e tij të parë. Braimllari thotë se në krye të këtij komisioni qëndron Ulsi Manja i kapur në përgjime duke ofruar punë në fushatën e Dibrës.

"Komisioni hetimor, grup i strukturuar kriminal. Ulsi Manja, kryetar komisioni i kapur ne pergjime zyrtare te prokurorise duke ofruar pozicion pune me te larte shefit te policise pasi ky i kishte sherbyer ne fushaten e Dibres. Ulsiu i thoshte: “ti je per me nalt, me kap ndonje gje te madhe se na duhesh”.  Per ç’fare i duhesh Ulsiut per te ndare parate e trafiqeve?! Ulsiu sot duhet te ishte nen hetim pa imunitet dhe ne arrest nese do kishim nje Prokurori te Pavarur dhe jo te emeruar nga Ulsiu. Prandaj Ulsiu me 18 dhjetor, kur votohej ne kundershtim me Kushtetuten per Prokurorin e Pergjithshem ishte aq shume aktiv dhe e mbronte me zell te madh.  Mos u shqeteso Ulsi, dosja 184 do hetohet por jo nga shoqja jote por nga nje drejtesi e pavarur", shkruan Braimllari.

/d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në rrugën Elbasan-Metalurgji, makina përplaset me murin rrethues të një banese