Konfirmohet në detyrë kryeprokurori i Kavajës

Konfirmohet në detyrë kryeprokurori i Kavajës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë Artan Madanin, kreun e prokurorisë së Kavajës.

Artan Madani e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1994. Ai ka punuar si prokuror në Durrës, ka drejtuar prokurorinë e Lezhës dhe është rikthyer sërish si prokuror në Prokurorinë e Durrësit.

Në vitin 2014, Madani është emëruar në Prokurorinë e Kavajës ku është promovuar më pas si drejtues i kësaj prokurorie.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fredi: 01/07/2019 20:58

  Eshte djale shume i mire dhe nje nga aresyet qe ka kaluar vettingun eshte se punon ne Kavaje ku shkalla e veshtiresise eshte shume e larte per faktin se eshte i vetmi rreth qe po na fut ne BE duke qene se ka perqendrimin me te larte te komunitetit qe jane ndryshe.

  Përgjigju
 • Hajdut: 01/07/2019 13:58

  Ky prokuror eshte shum hajdut dhe abuzues me pushtetin

  Përgjigju
 • Santa Quaranta: 01/07/2019 11:18

  Urime Tan Madani!! Profesionist, i ndershem dhe trim!!

  Përgjigju
  • Lenci: 01/07/2019 15:28

   Profesionist?? Talleni, ky është më hajduti e më sahanlëpirës. Kokrra e lytyres.

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Nuk u aktivizua në Euro 2024, babai i lojtarit të kombëtares nuk përmbahet në rrjetet sociale: Zoti i shkatërroftë

Nuk u aktivizua në Euro 2024, babai i lojtarit të kombëtares nuk përmbahet në rrjetet sociale: Zoti i shkatërroftë