Konflikti Rama-Meta: Si ndahen sipas partive ata që gjykojnë që Meta ka të drejtë

Konflikti Rama-Meta: Si ndahen sipas partive ata që gjykojnë që Meta ka të drejtë

Nga zgjedhësit që kanë votuar se Ilir Meta ka të drejtë në këtë në debatin e tij kryeministrin Edi Rama, 59.5% e tyre janë me LSI-në; 33.2% me PD-në; 1.1% me PS-në dhe 6.2% të partive të tjera politike.
Sondazhi është bërë nga GPF Inspiring Research për Report Tv, ku i ftuar special është Roberto Baldasari, ish president i Institutit Piepoli, që në zgjedhjet e 2017 në sondazhin në bashkëpunim me Report tv parashikoi saktë rezultatin, ndërkohë aktualisht është  President i GPF Inspiring Research.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF në Report Tv/ 58.9% e shqiptarëve kundër dekretit të Presidentit për anulimin e zgjedhjeve


B.K./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Borrell: BE rrit mbështetjen ushatrake dhe po përgatit angazhime afatgjata për sigurinë e Ukrainës

Borrell: BE rrit mbështetjen ushatrake dhe po përgatit angazhime afatgjata për sigurinë e Ukrainës