Kontaktet dhe bisedimet filluan në kryeqytetin e Shqipërisë, në Itali zbulojë dëshirën e Romës për të kopjuar Milanin me Totin

Kontaktet dhe bisedimet filluan në kryeqytetin e Shqipërisë, në Itali zbulojë dëshirën e Romës për të kopjuar Milanin me Totin

Francesco Toti në Tiranë

Roma është gati për të bërë një lëvizje të re në stafin drejtues. Kryeqytetasit kanë menduar që të marrin Francesko Totin si drejtor teknik. Një lëvizje e tillë rezultoi mbreslënëse te Milani me Maldinin, teksa ky i fundit goditi me afrimet e tij te kuqezinjtë duke i dhuruar titullin kampion. Ndërkohë edhe sa i përket entuziazmit të tifozëve, afrime të lojtarëve të tillë i afrojnë më shumë sportdashësit me ekipin.

“Corriere dello Sport” ka raportuar se kontaktet e para mes palëve kanë ndodhur në Tiranë dhe përshtypja është se ka optimizëm për gjetjen e marrëveshjes. Toti gjendej në kryeqytetin shqiptar për të parë finalen e Conference League mes emrave të shumtë që mbërritën në Shqipëri, me CV të pasur në futbollin e Europës.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Përplasjet në Veri të Kosovës, deputeti i PS, Xhafaj: Ky është alarmi! Këmbanat për luftë në Ballkan janë aty

Përplasjet në Veri të Kosovës, deputeti i PS, Xhafaj: Ky është alarmi! Këmbanat për luftë në Ballkan janë aty