Korçë, besimtarët myslimanë nuk mbajnë maska dhe falen pa distancë (VIDEO)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm besimtarë të shumtë myslimanë kanë falur namazin në xhaminë Iljaz Bej Mirahori. Besimtarët nuk kanë respektuar masat anti-covid ku të gjithë kanë qenë ngjitur me njëri-tjetrin dhe të pa pajisur me maska sikur virusi të mos ekzistonte në atë moment duke u kthyer në burim infeksioni.

Ceremonia e faljes së Bajramit,u zhvillua ne orën 06:00 me ligjerata, ndërsa falja e namazit të bajramit në orën 06:30 në ambientet e jashtme të xhamisë Iliaz Bej Mirahori.


Lajmi kryesor:

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, pandemia kufizon ritet fetare! Në rrethe 'harrojnë' COVID-in, pa distancë e maska


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'