Korçë/ Kapet me 11 qese kanabis, vihet në pranga 18-vjeçari, synonte tregtimin e tyre

Korçë/ Kapet me 11 qese kanabis, vihet në pranga 18-vjeçari, synonte tregtimin e tyre

Foto ilustruese

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 18-vjeçar pasi u kap në flagrancë me një sasi droge, që sipas policisë do shpërndahej në qytet. Të riut iu gjetën 11 doza kanibis të ndara në qese të vogla me qëllim shitjen e tyre. Gjatë kontrollit në automjetin tip “Mercedes-Benz” iu gjet gjithashtu një peshore e vogël elektronike që i shërbente për të matur dozat dhe për t’i ndarë në qese, një grirëse me mbetje të dyshuar kanabisi në të, të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

18-vjeçari, N. M., 18 vjeç është banues në Korçë dhe mbi të rëndojnë akuzat për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme

F.D/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës! Regjistrojini në kurse sportive 

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës! Regjistrojini në kurse sportive