Koronavirusi në Greqi, 99 viktima dhe 2.018 raste në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Greqi, 99 viktima dhe 2.018 raste në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Greqia vijon të shënojë rritje të rasteve me koronavirus. Gjatë 24 orëve në të gjithë territorin u shënuan 2,018 raste të reja duke e çuar numrin total të të infektuarve në 99,306.

Gjithashtu u shënuan 99 viktima të reja ku në total 2,001 qytetarë kanë humbur betejën me virusin.

Mosha mesatare e personave që kanë humbur jetënështë 80 vjeç dhe 97.1% kishin një sëmundje bashkëshoqëruese.

Aktualisht situata në spitale është e vështirë pasi vetëm në intubim janë 608 pacientë ndërsa 524 pacientë të tjerë janë shëruar.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

21 janari krim shtetëror/ Të hënën me prova në SPAK gruaja e Nikës! Basha

21 janari krim shtetëror/ Të hënën me prova në SPAK gruaja e Nikës! Basha "vetëmbrohet", Berisha vetëm heshtje