Koronavirusi, në Iran varre masive në qytetin e Qom për të varrosur viktimat

Koronavirusi, në Iran varre masive në qytetin e Qom për të varrosur viktimat

Sipas ‘Washington Post’ në Iran viktimat nga koronavirusi po varrosen në varre të përbashkët në provincën e Qom, 80 km në jug të Teheranit, qytet I cili ishte vatra e përhapjes së infeksionit.

Sipas gazetës, numri i vdekjeve për shkak të Coivid-19 është shumë më I lartë se numri që prezantohet nga Republika Islamike.

Zonë e mbushur me mbi 250 kufoma

Vdekjet nga koronavirusi në Iran deri tani të konfirmuan janë 514. Ndërkohë, ‘Washington Post’ shkruan se zona e ‘Behesht-e Masoumeh’, ku dyshohet se janë hapur varret masive, sipas pamjeve satelitore në muajin tetor ishte bosh, tani ajo është e mbushur me mbi 250 kufoma. Sipas gazetës amerikane, e cila citon analizën e disa ekspertëve, bëhet fjalë për një hapësirë mbi 90 metra të gjatë dhe ekuivalente me dy fusha futbolli.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, 250 viktima sot në Itali. Brukseli: Ndihmojmë Italinë me gjithçka. Kina shpëton nga epidemia, hap shkollat më 25 mars. Presidenti Bolsonaro i infektuar, darkoi me Trump (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE